Odgojiteljsko vijeće

17 siječnja, 2022

Odgojiteljice su održale odgojiteljsko vijeće na kojem su upoznale novu pripravnicu Mariju Šuljak, usvojile plan i program osposobljavanja za samostalan rad te izabrale povjerenstvo za stažiranje pripravnika.

Eugenija Nemeth je prezentirala sadržaj mobilnosti ‘CLIL i PBL za povećenja interesa učenika’. CLIL je skraćenica za integrirano podučavanje stranog jezika i sadržaja, a PBL označava učenje zasnovano na projektima. Ova mobilnost je provedena u Helsinkiju te je naša posljednja mobilnost u sklopu projekta sufinanciranog sredstvima EU programa Erasmus+ ‘Integracija STEM sadržaja i engleskog jezika pomoću CLIL metode’.

Odgojiteljice su tijekom sastanka koristile nove metode u unapređivanju komunikacije koje je usvojila Eugenija Nemeth tijekom mobilnosti provedene u sklopu projekta Erasmus+. Ova se metoda odnosi na osvješćivanje drugačijih obrazaca ponašanja, načina rješavanja problema te vlastitog doživljaja jačine problema s kojima se svakodnevno suočavamo ne samo u poslu, već i u svakodnevnom životu.

Metodu smo primijenili tako što smo slučajnim odabirom odabrali parove (izvlačenjem papirića s napisani imenima), a ravnateljica je svima zadala isti problem koji se odnosio na međuljudske odnose. Odgojiteljice su dobile zadatak riješiti problem dogovorno pri čemu je jedna osoba bila osoba koja je izazvala konflikt, a druga osoba je bila ona koja je bila izložena konfliktu. Rješenja su bila različita, ali su nam pomogla steći bliži uvid u način na koji se tko nosi sa stresom te kako doživljava problem.

Ova praktična vježba je samo jedan od mnoštva pozitivnih ishoda mobilnosti koje smo pohađali u sklopu našeg Erasmus+ programa.

Na ovoj web stranici koristimo kolačiće u svrhu poboljšanja performansi stranice i u svrhu analitike koja nam služi za pružanje boljeg korisničkog iskustva.

Privacy Settings saved!
Postavke kolačića

Kada posjetite bilo koju web stranicu, ona može pohraniti ili dohvatiti informacije u vašem pregledniku, uglavnom u obliku kolačića. Ovdje kontrolirajte svoje osobne usluge kolačića.

Koristimo kolačiće kako bismo poboljšali vaše korisničko iskustvo.

Za korištenje ove web stranice koristimo sljedeće tehnički potrebne kolačiće
 • wordpress_test_cookie
 • wordpress_logged_in_
 • wordpress_sec

Koristimo Facebook za praćenje veza s kanalima društvenih medija.
 • m_pixel_ratio
 • presence
 • sb
 • wd
 • xs
 • fr
 • tr
 • c_user
 • datr

Odbijte sve kolačiće
Prihvatite sve kolačiće