Vinkovci – san svakog arheologa

5 listopada, 2022

Danas je za naše Genijalce bio stvarno uzbudljiv dan. Po povratku u vrtić, Jakobov tata odveo nas je na arheološko nalazište gdje smo mogli vidjeti razne arheološke nalaze pronađene ovih dana. Tako smo imali priliku vidjeti grob s kosturom iz rimskog doba, lubanju, razne kosti, pa čak i češalj. Sve to smo imali priliku i dotaknuti, kao i naučiti što se događa s ljudskim tijelom kada umremo, kako razlikovati kostur muškarca od kostura žene, kao i još puno toga korisnog i zanimljivog. Ostalo nam je još pustiti mašti na volju je li čovjek čiji je kostur pronađen bio snažni gladijator ili nešto drugo. Veliko hvala gospodinu Hrvoju Vuliću i Gradski Muzej grada Vinkovaca na pruženoj prilici. 😊

Na ovoj web stranici koristimo kolačiće u svrhu poboljšanja performansi stranice i u svrhu analitike koja nam služi za pružanje boljeg korisničkog iskustva.

Privacy Settings saved!
Postavke kolačića

Kada posjetite bilo koju web stranicu, ona može pohraniti ili dohvatiti informacije u vašem pregledniku, uglavnom u obliku kolačića. Ovdje kontrolirajte svoje osobne usluge kolačića.

Koristimo kolačiće kako bismo poboljšali vaše korisničko iskustvo.

Za korištenje ove web stranice koristimo sljedeće tehnički potrebne kolačiće
 • wordpress_test_cookie
 • wordpress_logged_in_
 • wordpress_sec

Koristimo Facebook za praćenje veza s kanalima društvenih medija.
 • m_pixel_ratio
 • presence
 • sb
 • wd
 • xs
 • fr
 • tr
 • c_user
 • datr

Odbijte sve kolačiće
Prihvatite sve kolačiće