Tema dana – Međunarodni dan mira

22 rujna, 2015

Dana 21. rujna obilježava se Međunarodni dan mira.

Djeca u Medenjaku o miru znaju svašta. Kada smo ih upitali što je to mir, dobili smo raznolike i vrlo mudre odgovore. Borna je rekao da je mir isto što i tišina jer nekad kažemo „mir“ a nekad „tišina“. Mia je dodala da je mir kad smo prijatelji, a druga Mia je rekla da je mir i kad surađujemo i radimo nešto lijepo skupa. Kada smo ih pitali tko je zadužen za čuvanje mira, Niko je rekao da je to Bog, a Elena se nadovezala i rekla da su to ipak mame i tete. A na koji se to način čuva mir? Svi su imali neku svoju ideju o tome. Adrian je rekao da se mir čuva kada ih tete upozore da se ne svađaju ili ne tuku. Adriana je rekla da se mir čuva i onda kada se onoga tko pravi nered pošalje u kaznu. Raspravu je zaključila Petra koja je rekla da se mir čuva tako da naučimo kako biti dobri prijatelji i pomagati jedni drugima.

Kako bismo ponovili i zapamtili sve što su djeca rekla, psihologinja je djeci pročitala priču o suradnji i prijateljstvu šumskih životinja. Poslije priče, raspravljali smo o tome tko je u priči postupio ispravno, a tko ne, tko je čuvao mir, a tko je radio protiv ostalih. Razmišljali smo kako možemo surađivati s drugima, stvarati prijateljstva i čuvati mir.

Jer smo, na kraju krajeva, svi odgovorni za održavanje mira.

Na kraju su djeca obavila jedan zadatak. U kućici u dvorištu posložili su stolove i stvari, a zajedničkim snagama mogli su i prenijeti stolove i dohvatiti visoke predmete. Složili smo se da je suradnja osnova mira te da ćemo se truditi uvijek njegovati prijateljstvo u vrtiću i pomoći onima koji se svađaju da se bolje slažu.

 

[pb_gallery image=”2178,2179,2180,2181,2182″][/pb_gallery]

Na ovoj web stranici koristimo kolačiće u svrhu poboljšanja performansi stranice i u svrhu analitike koja nam služi za pružanje boljeg korisničkog iskustva.

Privacy Settings saved!
Postavke kolačića

Kada posjetite bilo koju web stranicu, ona može pohraniti ili dohvatiti informacije u vašem pregledniku, uglavnom u obliku kolačića. Ovdje kontrolirajte svoje osobne usluge kolačića.

Koristimo kolačiće kako bismo poboljšali vaše korisničko iskustvo.

Za korištenje ove web stranice koristimo sljedeće tehnički potrebne kolačiće
 • wordpress_test_cookie
 • wordpress_logged_in_
 • wordpress_sec

Koristimo Facebook za praćenje veza s kanalima društvenih medija.
 • m_pixel_ratio
 • presence
 • sb
 • wd
 • xs
 • fr
 • tr
 • c_user
 • datr

Odbijte sve kolačiće
Prihvatite sve kolačiće