Ljetna aktivnost: umjetnost u balonima

umjetnost u balonima

Ljetna aktivnost: umjetnost u balonima

Ljeto je stiglo, temperature se penju sve više i svako dijete (a i odrasli koji žele to priznati) željno je igara s vodom. Bilo da aktivnost  uključuje prskanje, kupanje ili borbu vodenim pištoljima, svako dijete će u njoj uživati, a ujedno se i rashladiti.

U Medenjaku smo ovaj tjedan uživali u vodenim balonima, ali na malo drugačiji način.

Donosimo vam priču o našoj veseloj i šarenoj aktivnosti te predlažemo da pokušate i sami!

Materijal koji će vam biti potreban za ovu aktivnost je:

  • vodeni baloni
  • tempere raznih boja
  • voda
  • prazna bočica
  • veliki bijeli hamer papir

Za početak, sipajte vodu u bočicu, pa joj dodajte malo tempere kako bi se obojila.

Tako obojenom vodom punite balone. Kad potrošite sve iz bočice, operite ju, opet napunite vodom i obojite drugom bojom. Pa opet punite balone. Činite tako sve dok svi baloni ne budu napunjeni i pretvoreni u šarene bombice!

Kada su baloni spremni, pripremite hamer. Možete ga postaviti na čistinu u dvorištu gdje ima mjesta za kretanje i gdje ne postoji nešto što se ne bi trebalo obojiti temperom! 🙂

Kad ste to učinili, stvaranje umjetničkih djela može početi!

[pb_gallery image=”3177,3173,3174″][/pb_gallery]

Balone u ruke i gađajte hamer! Baloni će prskati i stvarati malo eksplozivno remek-djelo!

Čak i ukoliko su vam ručice preslabe da bi baloni od udarca u hamer prsnuli, zabava ne mora propasti. Učinite ono što smo mi učinili; hamer postavite na tlo i gađajte opet! Tako će i male dječje ruke moći baciti jače, a točkice boje pojavit će se i na nožicama, što čini ovu aktivnost djeci još zanimljivijom i šarenijom!

[pb_gallery image=”3179,3180,3181,3182,3183,3184″][/pb_gallery]

Želimo vam odličnu zabavu!

P.S. Tempera se lako pere i s kože i s odjeće pa nema brige oko mrlja!

No Comments

Comments are closed.